Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Tom Ve jerry
Ben 10

Ben 10 44.Bölüm (Alien Force) izle

Scooby Doo

Garfield
Şirinler

Nasrettin Hoca

Yumurcak Tv

Yumurcak TV izle

Trt Çocuk

TRT çocuk TV izle

Bizim Seçtiklerimiz
Diğer

Sitenizesayac.com

Link Değişimi

Fıkra, Nasrettin Hoca - Tokat

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Rep Puanı : 30

Fıkra, Nasrettin Hoca - Tokat Empty
MesajKonu: Fıkra, Nasrettin Hoca - Tokat   Fıkra, Nasrettin Hoca - Tokat Icon_minitimePaz Tem. 05, 2009 5:35 pm

Nasrettin Hoca Fıkraları, Tokat.

Hoca, yolda dalgın dalgın yürürken, muzipin biri ensesine bir tokat patlatmış. Hoca şaşkınlıkla arkasına dönünce, adam eğilerek selam vermiş. Sonra da yüzsüzce ellerini oğuşturarak:
-Kusura bakmayın efendim! Ben sizi arkanızdan çok samimi bir dostuma benzettim!... demiş.

Hoca, bu söze kanmamış:
-Olmaz öyle şey, yürü kadıya!... diyerek adamı mahkemeye götürmüş. Meğer adam, kadının yakın ahbabı imiş. Hoca olayı anlatmış. Kadı düşünüp taşınmış ve Hoca'ya:
Peki demiş, sen de ona bir tokat at da ödeşin!...

Hoca , bu şekilde ödemeyi kabul etmeyince, kadı:
-Bir tokadın hakkı 1 akçedir. O halde davalı bu parayı versin sana!... demiş.

Hoca razı olmuş. Fakat dava edilen adam yanında para olmadığını: hemen gidip getireceğini söyleyerek izin istemiş.

Kadı da izin vermiş. Hoca mahkemede bekleye dursun: aradan epey zaman geçtiği halde adamın geldiği yok!...

Hoca epey bekledikten sonra hiddetle yerinden kalkmış ve Kadı Efendinin ensesine bir tokat patlatmış:
-Efendi hazretleri, demiş. Madem ki bir tokatın diyeti 1 akçedir. o halde bu adamın getireceği 1 akçeyi sen al, zira benim daha fazla beklemeye ne zamanım ne de takatim var!...

---
Komik Fıkra, Eğlence, Keyif, Nasrettin Hoca Fıkraları, Nasrettin Hoca Çizgi Film, Nasrettin Hoca Oyunları, nasrettin hoca hayatı, nasrettin hoca nın hayatı, nasrettin hoca hikayeleri, nasrettin hoca hakkında bilgi, nasrettin hocanın resimleri.
http://cizgiflim.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası